poniedziałek, 29 maja 2017

Ruszyliśmy! Kto był najlepszy?

fot. Kamil Bielaszewski
Pierwsza runda Kartingowego Pucharu Juniorów - cyklu przeznaczonego dla młodych kierowców - za nami! Na torze E1GOKART w Kielcach najlepsi w swoich kategoriach okazali się Mateusz Matys i Aleks Demvik.

W zawodach mogą brać udział wszyscy kierowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 18. roku życia. Rywalizują oni w dwóch kategoriach - Mini do 11. roku życia oraz Junior - od 12. do 18. roku życia.

Kierowcy kategorii Junior najpierw przejeżdżali dwa biegi kwalifikacyjne, a następnie uczestniczyli w półfinałach i finałach. Ostatecznie najlepszym okazał się kielczanin Mateusz Matys, który wykorzystał przewagę własnego podwórka i pewnie zwyciężył. Drugi na metę wpadł Mariusz Nowicki, a na najniższym stopniu podium uplasował się Marcin Nowok.

W kategorii Mini, której zawodnicy przejeżdżali cztery biegi kwalifikacyjne, najlepszy również okazał się lokalny zawodnik, Aleks Demkiv, który wyprzedził Zosię Kordalską i Serafina Derżyńskiego.

Kolejna runda cyklu zostanie rozegrana 25 czerwca na torze RESKART w Rzeszowie. Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych miłośników kartingu! Informacje o zapisach TUTAJ.

Oto wyniki 1. rundy Kartingowego Pucharu Juniorów:

Kategoria Junior:
1. Mateusz Matys
2. Mariusz Nowicki
3. Macin Nowok
4. Stanisław Kordalski
5. Maciej Podsiadło
6. Sebastian Idzik
7. Mateusz Radwan

Kategoria Mini:
1. Aleks Demkiv
2. Zosia Kordalska
3. Serafin Derżyński
4. Mateusz Sroka
5. Filip Skotniczny
6. Aleksander Stanioch
7. Marcelina Rzesiowska
8. Szczepan Szewczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz