środa, 28 czerwca 2017

Ogromne emocje w drugiej rundzie KPJ

Tor Reskart w Rzeszowie gościł w miniony weekend uczestników II Rundy Kartingowego Pucharu Juniorów. Na starcie stanęło aż 37 kierowców, a najlepszymi okazali się Patryk Nieroda oraz Mateusz Rajwa. Zawody były połączone z II Rundą SWS Junior Cup.Po pierwszej rundzie, która odbyła się w Kielcach, teraz przyszedł czas na południe kraju. Liczniej podczas zawodów w Rzeszowie była reprezentowana kategoria Junior, w której rywalizowało 21 zawodników. Tym razem jechali oni po dwa przejazdy kwalifikacyjne oraz wyścig z joker-lapami. Najlepszym w kwalifikacjach okazał się Konrad Guzy, jadący poza klasyfikacją, a za jego plecami znaleźli się Patryk Nieroda i Jakub Olechowski. W finale Guzy spadł na 3. miejsce, a zwycięzcą okazał się Nieroda, który przyjechał zaledwie pół sekundy przed Olechowskim. Trzecim kierowcą jadącym w klasyfikacji KPJ okazał się Dawid Zagól.

Zwycięzca pierwszej rundy w kategorii Junior, Mateusz Matys, tym razem był szósty dzięki, ale w klasyfikacji generalnej udało mu się powiększyć prowadzenie nad drugim kierowcą, którym teraz jest Sebastian Idzik. Na trzecim miejscu w klasyfikacji KPJ Junior jest Marcin Nowok.

W kategorii Mini wystartowało 16 kierowców. W kwalifikacjach najszybszy okazał się zwycięzca pierwszej rundy, Aleks Demkiv, który o 19 tysięcznych wyprzedził Jana Meissnera. Ta dwójka walczyła o pierwsze miejsce przez cały dystans wyścigu, a na ostatnim okrążeniu doszło do ataku Meissnera, wskutek którego wyprzedził on Demkiva, ale walczących ze sobą kierowców objechał Mateusz Rajwa. Sędziowie na podstawie nagrania onboard uznali manewr Meissnera za nieprzepisowy i ostatecznie spadł on na 4. miejsce. Drugi był Demkiv, a trzeci Mateusz Sroka.

Demkiv umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu i ma już 16 punktów przewagi nad drugim Mateuszem Sroką. Na trzecim miejscu jest Zofia Kordalska.

Kolejna runda Kartingowego Pucharu Juniorów zostanie rozegrana po wakacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz